Понеділок, 18.03.2019 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2018 » Грудень » 8 » Морська риба допомагає людям довше прожити
08.12.2018 (16:08)

   Морська риба допомагає людям довше прожити
Найстаріший чоловік в Україні народився у селі Верхнє Висоцьке Турківського району

— Місяць тому стукнуло 91, а почуваюся на років 20 молодшою, — розповідає Клавдія Харчук із селища Народичі Житомирської області. — Бачила і Голодовку, й німця.

Діти кажуть, що це вони допомогли мені дожити до таких літ. Буцім після пологів оновлюється організм. Маю два сини і дві дочки. У нас довголіття передається по жіночій лінії. Мати і моя сестра прожили до 95.

Клавдія Харчук сім років дотримується посту по п'ятницях та середах. Спочатку робила це через релігійні переконання. Потім ще й лікар підтвердив його користь. Дотримується розвантажувальних днів.

— Немає прямого зв'язку між довгожительством і кількістю дітей. Це скоріше народні міфи, — розповідає Віктор Холін, 37 років, учений секретар Інституту геронтології. — Жінки живуть довше, бо генетично витриваліші. Більш відповідально ставляться до здоров'я. Крім того, важлива спадковість.

Спосіб життя також впливає на його тривалість. Був у мене знайомий, який з роками охляв і зібрався було помирати. Коли народився онук, взявся за себе. Захотів побачити, як зростатиме. Почав вранці робити розминку, потроху бігати. Минулого року брав участь у столиці в марафоні. Від руху організм прийшов у тонус.

Дослідження показали, що люди довше живуть, якщо вдаються до середземноморської дієти. Корисні овочі та морська риба. Сприяють зменшенню кількості захворювань серцево-судинної системи. Не можна вживати багато жирного. Але їжа не є визначальною для розвитку атеросклерозу та появи холестеринових ­бляшок. Має бути генетична схильність.

— Стреси старять організм, бо пришвидшують розвиток патологій. Живучи у хронічному стресі, люди помирають раніше. Впоратися допоможуть заняття з психологами або фізичні навантаження. Тримають організм у тонусі. В житті має бути рух.

Також потрібно раз на рік проходити обстеження. Виявляє хворобу на ранньому етапі. Здають аналізи крові на рівень холестерину, вітаміни Д та групи В. Також перевіряють кардіограму, тиск. Покажуть, чи є в організмі вразливі місця.

Тривалість життя в Україні є найнижчою в Європі. Жінки в середньому живуть 74 роки, чоловіки — 62–63 роки. Зараз найстарішим чоловіком в Україні є Михайло Бурчин, якому 10 листопада виповнилося 114 років. Народився у селі Верхнє Висоцьке Турківського району. Живе у селі Вівня Стрийського району Львівської області.

88 років живуть в середньому в Ісландії. Першість з тривалості життя тримають Японія, Норвегія, Данія, Швейцарія, Фінляндія. Це пов'язують з харчуванням, в якому переважають морепродукти.

Катерина РОМАНЧУК

gazeta.ua

Теги:  риба, людям, довше, допомагає, Морська, прожити

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 612 | Додав: Admin | Теги: риба, людям, довше, допомагає, Морська, прожити | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.